De schapensector krijgt binnenkort een nieuwe brancheorganisatie. Die komt in plaats van de adviescommissie schapen en geiten van het Productschap.
De brancheorganisatie is een initiatief van LTO, de Centrale Organisatie voor de Vleessector en de nieuwe organisatie Vee&Logistiek Nederland. Ze hebben haast omdat de tweede verzamelslag sinds afgelopen zaterdag 1 maart is beëindigd. De nieuwe brancheorganisatie wil die tweede verzamelslag snel weer mogelijk maken.
De nieuwe brancheorganisatie gaat uitgroeien tot hét overlegplatform voor de schapensector. Tot voor kort was de adviescommissie schapen en geiten van het Productschap dat, maar die bestaat door de opheffing van het Productschap niet meer. De initiatiefnemers zeggen dat schapenorganisaties zich kunnen aansluiten, op voorwaarde dat ze een mandaat hebben van hun achterban.
Als de nieuwe organisatie is gevormd, zullen de deelnemers taken vaststellen en de financiering gaan regelen.