De Faculteit Diergeneeskunde in Utrecht gaat wormenonderzoek doen bij gescheperde schaapskuddes. Student Elise Wessels gaat het onderzoek naar wormbesmettingen uitvoeren. Ze is op zoek naar herders die aan dit onderzoek willen meewerken.
Deelnemende schapenhouders krijgen in november twee studenten op bezoek die bij ooilammeren mestmonsters nemen. Vooraf sturen ze een vragenlijst over het begrazingsplan. De mest wordt onderzocht op wormeitjes.
De resultaten van het wormenonderzoek worden per bedrijf teruggekoppeld.
Doel van het onderzoek is te weten te komen of begrazing met een gescheperde kudde effect heeft op de wormendruk bij schapen.
Belangrijk voor deelname is dat er ooilammeren tot een jaar oud in de kudde lopen en dat er het afgelopen jaar een begrazingsplan is gevolgd.
Schaapherders die aan dit onderzoek willen meewerken, kunnen contact opnemen met Femke van Biezen op telefoonnummer 0614739393.
De wormendruk is een groeiend probleem. Afgelopen zomer werd bekend dat er veel meer ernstige wormbesmettingen waren dan in eerdere jaren.