Ga naar hoofdinhoud

Fraude met lamsvlees

Het KRO-programma Keuringsdienst van Waarde heeft een grote fraude met lamsvlees ontdekt. Bij 4 van de 10 slagers bleek lamsvlees kalkoenvlees te zijn.

In de uitzending van gisteravond waren de programmamakers op zoek naar de oorzaak van grote prijsverschillen voor lamsvlees in winkels. Ook wilden ze weten wanneer er sprake is van lamsvlees of van schapenvlees. Ze lieten het vlees daarvoor proeven bij een expert.

Een tip van een grote slager leidde tot de verdenking dat kalkoenvlees ook weleens als lamsvlees wordt verkocht. In Den Haag kochten de makers van de Keuringsdienst van Waarde bij 10 winkels lamsvlees en lieten daarvan het dna onderzoeken. Daaruit bleek dat van de 10 monsters er 3 kalkoenvlees waren en 1 een mengsel met kalkoen.

 

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.


Haal nog meer uit je schapenhouderij. Meld je nu aan voor de gratis nieuwsbrief van Het Schaap!

Ontvang elke twee weken het laatste nieuws, praktische tips en achtergrondartikelen over gezondheid, voeding, fokkerij en veel meer. Sluit je aan bij de 6.000 schapenhouders die de nieuwsbrief al ontvangen. Mis niets meer!