Ga naar hoofdinhoud

CDA-leden: ‘stop de wolven’

70 CDA-leden willen dat de overheid mensen en vee beter gaat beschermen tegen wolven. Ze hebben een motie ingediend voor het partijcongres. Het bestuur steunt die.

In de motie staat dat de rijksoverheid ‘haar verantwoordelijkheid voor de bescherming van de
inwoners van Nederland dient op te pakken’. De 70 CDA-leden noemen de wolf een bedreiging voor inwoners en hun boerderij- en hobbydieren in een steeds groter deel van Nederland. In de motie staat dat wolven uit Nederland moeten worden verwijderd, behalve uit de regio’s waar de betreffende overheden en terreinbeherende organisaties de verantwoordelijkheid en benodigde maatregelen nemen om de wolf binnen die gebieden te houden zodat de wolf geen bedreiging meer vormt
voor omwonenden.

Het CDA-congres is morgen in Nijkerk. Het partijbestuur steunt de motie en adviseert die aan te nemen.

Het verzet tegen de groeiende wolvenpopulatie in ons land neemt toe. Gisteren legde een boze schapenhouder 2 door een wolf gedode schapen op de stoep voor het provinciehuis in Assen, zoals te zien is op een filmpje op Facebook.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.


Haal nog meer uit je schapenhouderij. Meld je nu aan voor de gratis nieuwsbrief van Het Schaap!

Ontvang elke twee weken het laatste nieuws, praktische tips en achtergrondartikelen over gezondheid, voeding, fokkerij en veel meer. Sluit je aan bij de 6.000 schapenhouders die de nieuwsbrief al ontvangen. Mis niets meer!